Супутники продемонстрували, на що Китай перетворив пустелю.


Сонячні панелі встановлюються в пустелі Кузупчі, Китай
Пустеля Кузупчі, яка раніше відома була як "море смерті", тепер втілилася у море можливостей для виробництва фотоелектричної енергії завдяки встановленню сонячних панелей. Інформацію про це повідомило NASA.
Згідно з планом Китаю, пустеля Кузупчі стане частиною "великої сонячної стіни" довжиною 400 кілометрів, яка буде забезпечувати енергією Пекін. Реалізація проекту планується до 2030 року, його максимальна потужність складатиме 100 гігаватт.
Пустеля Кузупчі обрана для встановлення сонячних панелей через свої природні умови, такі як сонячна погода та рівна поверхня. Панелі встановлюються на дюнах на південь від річки Хуанхе, між містами Баотоу та Баяннур. Останніми роками площа сонячних ферм в цій області значно збільшилась.
Китай є лідером у світі за кількістю виробництва сонячної енергії. В країні працює 386 875 мегаватт сонячних електростанцій, що становить понад 50% від загального світового показника. У цьому рейтингу США і Індія посідають друге і третє місця відповідно.
Крім цього, Китай планує побудувати ще одну амбітну споруду - стіну, яка буде повністю складатися з дерев. Ця стіна запобігатиме розширенню Такла-Макан, найбільшої пустелі в країні.
Читайте також
- Вживані японські кросовери, які краще не купувати
- Як перевірити свій слух за допомогою AirPods Pro 2
- Як часто насправді варто міняти гальмівну рідину в авто
- Новий енергоносій — вчені винайшли унікальну рідину
- Чи варто купити вживаний кросовер Peugeot 5008 другого покоління
- Висота 152 метри — де збудували найбільший у світі вітрогенератор